poniedziałek, 2 września 2013

Centrum oceny

Wielu z was z pewnością zastanawia się dlaczego niektórzy pracodawcy proszą, byście wzięli udział w "centrum oceny" lub w AC. Myślę, że warto zagłębić się trochę w to zagadnienie.

Od pewnego czasu, jako niezwykle skutecznie narzędzie rekrutacyjne, szczególnie popularny stał się tzw. assessment center. Jak podaje Encyklopedia Zarządzania: jest metodą skutecznej weryfikacji zawodowej, którą można stosować w selekcji, ocenie pracowników oraz planowaniu zasobów ludzkich. (...) Assessment center stosuje się poprzez powołanie grupy ekspertów, którzy oceniają małą, kilkuosobową grupę kandydatów pod względem kwalifikacji, cech osobowych, zachowań. Co to oznacza w praktyce? Kandydat jest zapraszany na drugi etap rekrutacji, w czasie którego wykonuje obowiązki adekwatne do oferowanego stanowiska. Skuteczność assessment center polega na tym, iż asesorzy mają możliwość obserwowania potencjalnego pracownika w naturalnym środowisku, ocenienia jego kompetencji oraz sprawdzenia predyspozycji do danej pracy.

Assessment center, zwykle składający się z kilku zadań praktycznych, pozwala na obiektywną ocenę kandydata i jego umiejętności, a samemu aplikującemu na wykazanie się w działaniach o charakterze praktycznym. Proces ten jest z powodzeniem stosowany w trakcie rekrutacji zarówno na stanowiska kierownicze, jak i na szeregowe posady pracowników biurowych. Assessment center polecają specjaliści z dziedziny HR z całego świata.

Więcej informacji na temat assessment center znajdziecie na przykład tutaj lub tutaj.

Życzę powodzenia-
Dagmara


0 komentarze:

Prześlij komentarz